L'Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért Nemzetközi Díj – pályázati felhívás

2024. június 13, csütörtök

A L'ORÉAL és az UNESCO közös felhívásának célja, hogy a fiatal tudós nőket kiemelkedő és a gyakorlatban alkalmazható tudományos eredmények elérésére sarkallja, továbbá ösztönözze és előmozdítsa a magyar nők helyzetét a tudományos és a kutatói pályán, a legkülönbözőbb területeken.

A L'Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért Nemzetközi Díj 2025. évi pályázati felhívásának a keretében beérkező jelölésekből a zsűri 5 kiemelkedő kutatónőt részesít elismerésben a fizikai tudományok (beleértve a fizikát, kémiát és a földtani tudományokat is), a matematika és a számítástechnikai tudományok területén.

Az 1998-as megalapítás óta 132 kutatónő vehette át ezt a díjat, akik közül heten Nobel-díjat is kaptak.

A díjra történő jelölés határideje:

2024. július 1.

Jelölést benyújtani kizárólag a forwomeninscience.com online felületen keresztül lehetséges. A világ öt földrajzi régiójából egy-egy kutatónőt választ a zsűri, azonban fontos kiemelni, hogy a kutatónőket nem nemzetiségük, hanem az elmúlt, legalább öt esztendőben végzett munkájuk helyszíne szerint sorolják be valamelyik régióhoz. Valamennyi díjazott 100.000 eurós elismerésben részesül majd.

A díjra önjelölés, vagy közvetlen családtag által történő jelölés nem lehetséges. A jelölést benyújtók lehetnek:

• tudományos intézmények, vagy egyetemek vezetői,
  • tudományos akadémiák tagjai,
  • kutatói tanszékek vezetői,
  • egyetemi tanárok (full professors),
  • a L'Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért Nemzetközi Díj korábbi díjazottjai,
  • természettudományi PhD-fokozattal rendelkezők.

Letölthető dokumentum(ok)