IQVIA-PTE Klinikai Kutatási Szakmai Nap a pécsi orvoskaron

2024. augusztus 6, kedd

IQVIA-PTE Klinikai Kutatási Szakmai Napnak ad otthont 2024. szeptember 11-én, 14 órai kezdettel a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara.

A PTE Klinikai Vizsgálatok Koordinációs Központ szervezésében zajló szakmai nap 14 órakor veszi kezdetét a megnyitókkal a helyszínéül szolgáló Dékáni Tanácsteremben. Felszólal dr. Bódis József professzor, az Universitas Quinqueecclesiensis Alapítvány Kuratóriumának elnöke, dr. Miseta Attia professzor, a PTE rektora, dr. Sebestyén Andor, a PTE Klinikai Központ elnöke, valamint dr. Tóth Kálmán, a PTE KKTT elnöke.

A megnyitóbeszédeket követően, 14:30 és 16:30 között 10-10 perces előadásokat lehet hallani.

IQVIA-blokk (vezeti: dr. Veres László)

• Gjon Mirdita, (IQVIA VP, Clinical Operations): Global Trends in R&D 2024
  • Justin Watts, (IQVIA VP, Strategic Site Solutions): The Prime Site Initiative
  • Dr. Veres László, (IQVIA Senior Director, Clinical Operations): Klinikai vizsgálati trendek Magyarországon
  • Bibity Zsolt, (General Manager, IQVIA commercial):Digitalizáció az egészségügyben, IQVIA - Technológia Megoldások

PTE-blokk (vezeti: dr. Botz Lajos professzor)

• Dr. Komócsi András professzor (PTE Tudományos Rektorhelyettes): A PTE orvostudományi innovációs stratégiája
  • Dr. Tóth Kálmán professzor (PTE KKTT Elnök): Klinikai vizsgálatok tapasztalatiból származó publikációk
  • Dr. Boronkai Árpád (PTE Onkológiai Intézet): Mit ad/hat betegeinknek, klinikánknak és szakmailag a klinikai vizsgálat?
  • Dr. Dóczi Tamás professzor (PTE Transzlációs Idegtudományi Nemzeti Labor, Igazgató): Kísérlet a klinikai adatvagyon hasznosítására idegrendszeri betegségekben

16:35-17:00: Diszkusszió

Vezeti: dr. Botz Lajos professzor (PTE KVKK igazgató)

A szakmai napra  ide kattintva lehet regisztrálni 2024. szeptember 9., hétfő 12.00 óráig.