Hírek
« vissza « előző hír | következő hír »
ÖtletLab – PTE ÁOK Innovációs Klub februárban is
2025. február 5, szerda
Az orvosi innováció iránt érdeklődők számára újabb izgalmas eseménnyel jelentkezik február 19-én a PTE Általános Orvostudományi Karának Innovációs Klubja. A mostani találkozón a piac- és versenytárselemzés, az ötletvalidálási módszerek, valamint egy sikeres egészségügyi startup kerül a középpontba, amelynek alapítója gyakorlati tapasztalatokat és tanulságokat is megoszt a hallgatósággal.
Program:
17:00 – 17:10 – Dr. Liber Noémi – intézetigazgató-helyettes – PTE ÁOK PTE ÁOK Transzdiszciplináris Kutatások Intézete – Köszöntő
17:10 – 17:30 – Dr. Deák Máté – innovációs szakértő – PTE ÁOK Transzdiszciplináris Kutatások Intézete – Ideákból innováció
17:30 – 17:50 – Dr. Csapi Vivien – intézetigazgató – PTE KTK Pénzügy és Számviteli Intézet – Piacelemzés és innovációs stratégiák
17:50 – 18:10 – Dr. Hetényi Roland – kutatóorvos – RoLink Biotechnology Kft. – Vírus, vakcina, vállalkozás: avagy, hogyan lehet az ötletből startup
Dr. Csapi Vivien „Piacelemzés és innovációs stratégiák” címmel tart előadást. Az egészségügyi innováció területén a piac- és versenytárselemzés kulcsfontosságú a sikeres fejlesztésekhez és azok piaci bevezetéshez. A jól végzett elemzés csökkenti a kockázatokat, javítja a döntéshozatalt, és növeli az új technológiák, gyógyszerek vagy digitális egészségügyi megoldások piaci sikerének esélyét. A versenytárselemzés továbbá segít azonosítani a piacon már létező megoldásokat, a piaci rések feltárását, valamint a potenciális partnereket vagy kihívásokat. A célzott kutatás révén az innovátorok jobban megérthetik a felhasználók igényeit, a szabályozási környezetet és a befektetők elvárásait, mindez hozzájárul az egészségügyi fejlesztések megalapozottabb, versenyképesebb és fenntarthatóbb megvalósításához.
Dr. Hetényi Roland „Vírus, vakcina, vállalkozás, avagy hogy lehet az ötletből startup?” címmel beszél arról, társával hogyan sikerült egy startup vállalkozást megvalósítania. 2020-ban napközben a vizsgákra tanultak, éjjel pedig a földön ülve rajzokat készítettek diagnosztikai tesztekről, vírus-inaktivációról és terápiás lehetőségekről. Ötletükből kutatás, majd egy biotechnológiai startup született. A RoLink Biotechnology Kft. két fiatal kutatóorvos vállalkozása, ami a COVID-19 járvány tanulságait levonva jelenleg Magyarország biológiai védelmi képességeinek fejlesztésén dolgozik, és diszruptív UV-inaktivációs technológiájával bármely vírust ipari szinten képes inaktiválni, miközben 90%-kal csökkenti a kutatási költségeket. A startup a Virológiai Nemzeti Laboratóriummal együttműködve gyors reagálású képességet biztosít, és innovatív megoldásokat fejleszt az ipari és akadémiai szereplők számára a kutatás-fejlesztés, a vakcina- és gyógyszerfejlesztés területén.
Dr. Deák Máté az „Ideákból innováció” címet adta előadásának, melynek célja, hogy bemutassa az ötletek sikeres validálásának folyamatát a gyakorlatban, illetve annak feltárása, hogyan azonosíthatók a legjobb ötletek, hogyan mérhető fel ezek piaci relevanciája, és milyen eszközökkel validálhatók a felhasználói igények. A résztvevők megismerhetik az ötletek valós értékét meghatározó technikákat, a tesztelés stratégiáit és az innovációs projektek kockázatcsökkentésének módszereit.
A februári rendezvény célja, hogy a résztvevők megismerjék, hogyan térképezhetik fel a piacot, milyen módszerekkel érdemes tesztelni egy ötlet életképességét, és hogyan lehet egy innovációt sikeresen bevezetni az egészségügyi szektorba.
Az Innovációs Klub minden érdeklődő számára nyitott, legyen szó oktatókról, hallgatókról, kutatókról vagy az egészségügyi technológia iránt elkötelezett szakemberekről.
Időpont: 2025. február 19., 17 óra
Helyszín: PTE ÁOK dékáni tanácsterem