Menu

Hírek

« vissza « előző hír | következő hír »

A demonstrátorkodás segíti az orvostanhallgatók szakmai fejlődését

2025. április 1, kedd

A pécsi orvoskar Anatómiai Intézete immár második alkalommal szervezett anatómus- demonstrátor workshopot március 24-én, melyen 28, magyar, angol és német programos, az intézetben tevékenykedő Demonstrátori Diákkörös hallgató vett részt. Az esemény négy részből állt: volt előadás- és workshop-szekció, kiállítás-megnyitó, valamint egy kötetlen formájú, záró beszélgetés is. A szervezők szerint idén is sok pozitív tapasztalat gyűlt össze.

Az előadásos szekcióban dr. Reglődi Dóra professzor, a PTE ÁOK Anatómiai Intézetének igazgatója mondott köszöntőt, majd dr. Tamás Andrea, a Demonstrátori Diákkör elnöke számolt be a DDK-val kapcsolatos legfrissebb statisztikákról, a DDK-ösztöndíj lehetőségéről, a pályázás menetéről. Ezt egy „icebreaker” játék követte, az intézet ikonikus helyszíneinek felismerésével, dr. Márton Zsombor és dr. Bosnyák Inez egyetemi tanársegédek koordinálásában, majd Lucas Lili, az intézet egyik DDK-s hallgatója mutatta be a demonstrátori munka gyakorlásának lehetőségeit, a szakmai fejlődésben nyújtott szerepét. A szekciót egy életút-előadás zárta: dr. Kardos Dániel, az intézet korábbi demonstrátora és oktatója, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikájának sebésze klinikai-anatómiai példákkal illusztráltan mesélt arról, hogy a demonstrátori munka hogyan hatott az életére.

 „Új generációk, új oktatási kihívásokkal” - ez volt az idei workshop-szekció témája. A résztvevők kis csoportokban dolgoztak, majd be is mutathatták elképzeléseiket. Hasznos tanácsokkal, ötletekkel is ellátták egymást, valamint a jelenlévő oktatókat. Az előadás- és workshop-szekciót is dr. Sparks Jason egyetemi tanársegéd moderálta.

A hallgatók részt vettek Horgas Karina festőművész "Linen Scroll, Time after Time" című kiállításán is. Az Anatómiai Intézet preparátumairól készített, 25 méter hosszú és több mint 2 méter széles festmény a múló időt mutatta be. Az eseményen Samodai Bence János trombitaművész Gilson Santos: "Vajú" című trombitaszólóját játszotta, köszöntőt dr. Reglődi Dóra professzor mondott, a tárlatot pedig Horváth Márk filozófus nyitotta meg, dr. Márton Zsombor moderálása mellett.

A kötetlen hangulatú záró beszélgetés segített abban, hogy az oktatók és a DDK-sok közelebb kerüljenek egymáshoz, és a hallgatók is jobban megismerhessék egymást. A visszajelzések arra utalnak, hogy mindenki jól érezte magát és várja a következő, hasonló alkalmat.

Az Anatómiai Intézet munkatársai köszönik mindazok segítségét, akik hozzájárultak az esemény megvalósulásához!

Fotók:

Dr. Reglődi Dóra

Joori Park