A PTE harmadszor érdemelte ki a „Kerékpárosbarát Munkahely” címet

2024. március 28, csütörtök

A közlekedésért felelős tárca 2006-ban indította útjára a Kerékpárosbarát Település és Kerékpárosbarát Munkahely pályázatot, amit 2023-ban 15. alkalommal hirdetett meg települési önkormányzatok, kis-, közép- és multinacionális vállalatok, valamint közintézmények számára. A pályázattal elnyerhető címmel a kerékpározás elterjedését szolgáló, feltételeit javító önkormányzati és munkáltatói intézkedéseket ismerik el, a rendszerszerű fejlesztések jutalmazása mellett a pozitív példák, előremutató megoldások felkutatására, tapasztalataik feldolgozására és megosztására törekszenek. A 2023-as pályázatra 29 település és 37 munkahely jelentkezett, közülük a címet 10 település és 11 vállalat, illetve intézmény kapta meg, köztük a Pécsi Tudományegyetem, immár harmadszor. A nyertesek egy éven keresztül használhatják a „Kerékpárosbarát” címet és logót.

A Pécsi Tudományegyetem törekvéseiben meghatározó szerepet tölt be a környezeti fenntarthatóság égisze alatt álló zéró-emissziós közlekedés iránti érzékenyítés, kiemelten fókuszálva a kerékpáros közlekedésre. A gépjárműhasználat mérséklése mellett a PTE igyekszik felhívni a figyelmet a kerékpározás egészségre gyakorolt pozitív hatására is, buzdítva minél több egyetemi polgárt a két keréken történő közlekedésre. A munkavállalók számára a „Járj dolgozni kerékpárral az egyetemre!” keretében ingyenesen biztosított kerékpárok és a kerékpárral közlekedők számára indított játék, illetve az Európai Mobilitási Hét keretében megvalósuló bringás reggelik, a témához kapcsolódó előadások, a kampuszokon elérhető és folyamatosan bővülő kerékpártárolók, valamint a szervezett kerékpártúrák is ékes bizonyítékai annak, hogy a pécsi egyetem a küldetésének tekinti a biciklis közlekedés népszerűsítését, terjesztését.

Forrás:

PTE