Elismerések a pécsi orvoskar munkatársainak augusztus 20-a alkalmából

2024. augusztus 21, szerda

Számos kitüntetést és elismerést is átvehettek az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából a Pécsi Tudományegyetem polgárai. A nemzeti ünnepen az orvoskar több munkatársának munkáját is elismerték.

Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából Magyar Arany Érdemkeresztet, Magyar Ezüst Érdemkeresztet, Magyar Bronz Érdemkeresztet, Móra Ferenc-díjat, Pauler Gyula-díjat, Szinnyei József-díjat, Bánffy Miklós-díjat, Bessenyei György-díjat, Csokonai Vitéz Mihály-díjat, Martin György-díjat, Népművészet Ifjú Mestere díjat, Pro Cultura Hungarica díjat adott át a Pesti Vigadóban.

Magas színvonalú szakmai munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át Pataki Beatrix orvosdiagnosztikai képalkotó analitikus, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Képalkotó Klinikájának ápolásszakmai igazgatóhelyettese.

Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium minisztere, Zsigó Róbert a minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából Magyar Érdemrend parancsnoki keresztet, Magyar Érdemrend tisztikeresztet, Magyar Érdemrend lovagkeresztet, Népművészet Mestere díjat adott át a Pesti Vigadóban.

Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át

• dr. Battyáni István, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának egyetemi docense, a PTE Klinikai Központ Orvosi Képalkotó Klinika radiológusa,
  • dr. Pethő Gábor orvos, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézetének intézetigazgató-helyettese, egyetemi tanár,
  • dr. Rébék-Nagy Gábor, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézetének egyetemi docense,
  • dr. Szapáry László, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar tanszékvezető egyetemi tanára, a PTE Klinikai Központ Neurológiai Klinikájának neurológusa, a Magyar Stroke Társaság elnöke.

Forrás:

Univpecs.com